piątek, 6 stycznia 2012

Podsumowanie 2011 roku i plany na 2012

Nie do końca jestem zadowolona z minionego, 2011 roku pod względem czytelniczym. Tak jak w poprzednim przeczytałam 40 książek i 15293 stron (o 282 strony mniej niż 2010). Opublikowałam również 21 recenzji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku mój wynik choć trochę się poprawi :)

Chciałabym wyróżnić kilka książek przeczytanych przeze mnie w ubiegłym roku, które uznałam za najlepsze. Miało być ich 10, ale zdecydowałam, że to za dużo w porównaniu do tego ile przeczytałam wszystkich. Wybrałam ich 6:

1 miejsce - Zielona mila Stephena Kinga
2 miejsce - Dom duchów Isabel Allende
3 miejsce - Ukryty kwiat Pearl S. Buck
4 miejsce - Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Stieg Larsson
5 miejsce - Chirurg Tess Gerritsen
6 miejsce - Tropiciel duchów Michelle Paver

Mam kilka planów na ten rok. Przede wszystkim postanowiłam przekonać się do Władcy Pierścieni i przeczytać przynajmniej pierwszy tom. Zamierzam też skończyć kilka trylogii, które zaczęłam w minionym roku: trylogię Larssona, rzymską trylogię Penelope Green, Cukiernię pod Amorem. Chciałabym także przeczytać kolejną część Ani z Zielonego Wzgórza, Anię na Uniwersytecie, Opactwo Northanger Jane Austen, co najmniej dwa thrillery Gerritsen, oraz jeszcze więcej książek z tematyki Daleki Wschód, azjatyckich: Arabska żona, Arabska córka, Klejnot Medyny, Matka ryżu, Pałac kobiet, W stronę życia. Oczywiście zamierzam już tradycyjnie przeczytać coś Kinga, Murakamiego, z biblioteczki Poznaj Świat. Mam także w planach sporo, zupełnie nowych książek :)

7 komentarzy:

 1. Nie jest tak źle. :] Ja przeczytałam prawie dwa razy tyle co Ty, ale recenzji napisałam tylko kilka więcej.
  Władca Pierścieni... To cud! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym się w końcu musiała wziąć za siebie i przeczytać Anię z Zielonego Wzgórza i Jeżycjadę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie liczba przeczytanych książek jest taka sama i jestem na siebie bardzo zła. W roku 2012 zamierzam się poważnie wziąć za czytanie :)
  Tess Gerritsen przeczytaj koniecznie, to świetna autorka jeszcze lepszych thrillerów, głównie medycznych, ale nie tylko.
  Na ten rok również mam w planach Jane Austen :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam całkiem podobne plany. Austen, King, Murakami, Poznaj Świat, Tolkien i Cukiernia pod Amorem:D
  A "Zielona mila" była świetna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia w realizacji założeń :) Serdecznie zachęcam do Władcy Pierścieni - zobaczymy, w jakim stopniu kochasz powolną i jednocześnie dynamiczną akcję ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzymam kciuki, żeby Twoje postanowienia książkowe się spełniły.
  Ja od pewnego czasu chciałam od nowa sięgnąć po serię Ani z Zielonego Wzgórza, ale niestety brak czasu w tym przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję wyniku. I trzymam kciuki za spełnienie założeń noworocznych :)

  OdpowiedzUsuń