sobota, 22 stycznia 2011

Starcie demonów

Szósty tom znakomitej serii “Kroniki Wardstone” Josepha Delaneya, mrocznej, utrzymanej w klimacie starych podań opowieści o Stracharzu i jego uczniu, Tomie. Najważniejszym obowiązkiem Toma, jako ucznia starego Gregory’ego, jest dbanie o to, by siły zła nie szkodziły mieszkańcom Hrabstwa. Ostatnie wydarzenia i starcie z Złym sprawiły, że stosunki między uczniem a mistrzem nie układają się tak, jak powinny. Nie raz i nie dwa Tom, by ocalić życie, skorzystał z metod mroku... *

Pomimo, że zdecydowanie jest to lektura przeznaczona dla młodszych czytelników, czyta mi się tą serię niezwykle miło i przyjemnie. Może to dlatego, że mam do niej taki pewien sentyment. Za każdym razem podoba mi się tak samo i mam ochotę sięgnąć po następną część i tak też niewątpliwie zrobię.

Nie będę się tu rozpisywać, ponieważ zrecenzowałam już wszystkie poprzednie części (na innym blogu) i nie chcę się powtarzać.

* www.empik.com

9 komentarzy:

 1. Seria raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wyżej, raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Generalnie z teen fantasy już wyrosłam, ale są takie dwie serie, które z przyjemnością skończę. Wiesz o których mówię :) "Kroniki Wardstone" też były ciekawe, ale nie tak bardzo, więc je sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam zamiar przeczytać pierwszą część żeby zobaczyć, czy mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mam ochoty na takie książki, chwilowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Poluję na tą serię od dłuższego czasu, jak na razie niestety nie upolowałam

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że za książkę nie chwycę, gdyż z pewnością żeby wszystko zrozumieć musiałabym chwycić za 1 tom...

  OdpowiedzUsuń
 8. mimo że z imieniem Tom łączy mnie wiele, książki nie przeczytam. na razie mam dosyć sił zła i ciemności..

  OdpowiedzUsuń